naser.rezvani.70@gmail.com
09147479618
تماس با ما

بایگانی نوشته‌ها


بازیافت طلا از قطعات الکترونیکی

بازیافت طلا از قطعات الکترونیکی

 گوشی های موبایل طلای قابل توجهی را دار هستند وعلاوه بر طلا  ،حاوی نقره ،پالادیوم و مقدار کمی پلاتین نیز هستند که می توانید همه موارد را بازیافت کنید.یک کیلو برد موبایل قدیمی شامل برند نوکیا،سونی اریکسون،آلکاتل،زیمنس وسامسونگ قدیمی دکمه ای دارای یک گرم طلای ۲۴ عیار و ۶ گرم نقره می باشد،در بردهای خیلی قدیمی موبایل مانند برند آلکاتل و زیمنس تا ۱/۵  گرم طلا استخراج می‌شود. در بردهای چینی دو سیم کارت  از آی سی های کمتری و طلای کمتری زیر سی پی یو استفاده شده که از لحاظ قیمت تقریبا نصف برد های قدیمی قیمت گذاری میشوند همچنین بردهای هندی لحاظ ضخامت، بردها بسیار نازک هستند و از آی سی های کمتری استفاده شده و کیپد های آنها به جای آبکاری طلا از کربن استفاده شده که معمولا دکمه های آنها سیاه رنگ هستند و قیمت این بردها  تقریبا به ترتیب  یک چهارم و یک دوم  قیمت بردهای اصلی و  چینی است.

اکسید سرب

اکسید سرب

اکسید سرب با فرمول شیمیاییpbo که به عنوان اکسید زرد رنگ سرب شناخته میشود و آن را لیتارژ مینامند ،یکی از موادهای بازیافتی در فرایند قالکاری است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،چرا که ماده اصلی این ترکیب سرب است که میتواند در ذوب های دیگر خاک طلا به جای سرب استفاده کرد. همچنین این ماده اکسیژن نیز دارد که در فرایند ذوب با اضافه کردن موادی مانند ذغال برای احیای سرب باعث ذوب راحتتر خاک میشود و از جمله بهترین کمک ذوب های محسوب میشود

لیمونیت

لیمونیت

لیمونیت با فرمول شیمیایی Fe2o3H.nH2O از مجموعه کانی آبدار اکسید آهن است به طوری که تا 15 درصد این کانی آب است. لیمونیت‌ها نسبتا روشن بوده و به رنگ زرد تا قوه‌ای روشن در طبیعت دیده می شوند. وزن مخصوص لیمونیت 2.7 تا 4.3 گرم بر سانتی متر مکعب است. در کشورهای غربی مانند فرانسه از لیمونیت هایی که با مقدار زیادی فسفر همراه است،برای تهیه چدن استفاده میشود.

خنثی کردن اسید نیتریک اضافی

خنثی کردن اسید نیتریک اضافی

تیزاب سلطانی از ترکیب اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک با نسبت حجمی مشخصی است . در بحث رسوب طلای حل شده در تیزاب سلطانی بایستی محلول حاوی طلا از حالت تیزاب سلطانی خارج شود، بنابراین حذف اسید نیتریک از تیزاب باعث جلوگیری از حل شدن مجددد طلا در این محلول میشود.اوره یکی از موادهایی هست که با اسید نیتریک واکنش داده و باعث مصرف و یا همان خنثی شدن این اسید میشود.

نحوه تولید ساچمه نقره (نقره پنبه)

نحوه تولید ساچمه نقره (نقره پنبه)

نقره را پس از ذوب می توانید به صورت شکل ساچمه درآورد به این صورت که مذاب  نقره را به آرامی در یک سطل  حاوی آب که ترجیحا در آن مقداری تکه های یخ قرار داده شده است، می ریزند تا نقره ذوب شده به شکل ساچمه تبدیل شود.

بازیابی نقره از اسید نیتریک

بازیابی نقره از اسید نیتریک

نقره جزو دسته فلزات گرانبهای هست که در اسید نیتریک گرم به راحتی و در چند دیقه به راحتی حل میشود.نقره در فرایند قالکاری برای استحصال طلا به وفور استفاده میشود . بنابراین بازیابی نقره امر مهمی در قالکاری محسوب میشود.

سخنی با کاربران
مطالب تخصصی در قالب پکیج آموزش آنلاین و حضوری به کاراموزها و علاقه مندان ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...