naser.rezvani.70@gmail.com
09147479618
تماس با ما

بایگانی نوشته‌ها


استحصال طلا به روش سيانوراسيون

استحصال طلا به روش سيانوراسيون

سیانید سدیم چیست؟ سیانید سدیم NaCN (سیانور هم نامیده می شود) پودر سفید رنگی با جرم مولکولی 49 gr/mol که جاذب رطوبت میباشد این ترکیب در آب محلول و در الکل به آرامی حل میشود. سدیم سیانید به صورت گسترده و با توجه به قیمت مناسب و در دسترس بودن  در صنایع معدنی و به صورت تخصصی در استخراج طلا استفاده می شود. این ماده به صورت جامد و مایع به فروش می رسد. قریب به  90 % تولید طلا در جهان توسط سیانور (سیانید سدیم) انجام می شود. یکی از دلایل استفاده مداوم از این ماده در استخراج طلا عدم خود اشتعالی آن می باشد. افزایش روز افزون استخراج طلا از معادن نرخ استفاده از این ماده را به صورت قابل توجهی افزایش داده است. استفاده از طلا در بستر های الکترونیکی نیز یکی دیگر از عوامل افزایش نرخ مصرف است.  

فایراسی

فایراسی

فایر اسی یک روش مرسوم و متداول برای اندازه‌گیری غلظت طلا  و همچنین استحصال طلا در تناژ کم و زیاد می‌باشد. این روش بهترین روش استحصال طلا از نظر کیفی است و عیار طلای استحصال شده در این روش نسبت به تیزاب سلطانی و سیانور بالاتر است.در این روش سنگ و یا قطعات موبایل حتما باید پودر شده باشد.برای ذوب نمونه حاوی طلا از مواد کمک ذوب با اصطلاح فلاکس استفاده می‌شود.بیشترین فلاکسی که در روش فایراسی استفاده می‌شود کربنات کلسیم سبک هست که با ذوب شدن خود باعث انتقال راحت دما به سایر فلزات میشود.

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک یک اسید معدنی بسیار قوی است. این اسید با درصدی در آب  حل می شود. قبلاً اسید سولفوریک به عنوان جوهر گوگرد شناخته می‌شد.هنگامی که غلظت بالایی از گاز So3 به اسید سولفوریک اضافه می شودآلوم یا اسید سولفوریک  به فرمول H2S2o7 ایجاد می‌شود. واکنش اسید سولفوریک با آب بسیار گرمازا است.اضافه کردن آب به اسید سولفوریک غلیظ خطرناک است. به دلیل گرمای حاصل از واکنش اسید و آب ، آب گرم ممکن است در اطراف پراکنده شود.

استخراج طلا از سی پی یو

استخراج طلا از سی پی یو

 سی پی یوهادارای  مقادیری طلا ،نقره ، پالادیوم و پلاتین هستند.البته این مقدار در انواع سی‌پی‌یو ها متفاوت است . در زیر لیست مقادیر طلای موجود در سی‌پی یوها توسط شرکت سازنده اعلام شده:نحوه استخراج طلا از سی‌پی یو در فیلم زیر که توسط وبسایت گلدگلد70000 دوبله شده به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازیابی مس حل شده در اسید نیتریک و یا تیزاب

بازیابی مس حل شده در اسید نیتریک و یا تیزاب

مس یکی از فلزات پایه‌ای است به وفور در قطعات الکترونیک  استفاده شده است و همچنین در بعضی از سنگ‌های طلا نیز وجود دارد از این رو بازیابی  واستخراج مس از قطعات الکترونیکی  و سنگ‌های طلا بی اهمیت نمی‌باشد. در مراحل اولیه بازیابی فلزات گرانبها معمولا از محلول های اسیدی جهت جداسازی فلزات پایه از قطعات اکترونیکی و سنگ استفاده می‌شود روشهای چون اسید نیتریک، اسید سولفوریک و روش هیدروکلریک و آب اکسيژنه از جمله روشهای حذف فلزات پایه می‌باشند. طی این فرآیندها و بسته به مقدار مس موجود در محلول رنگ محلول از سبز کم رنگ تا آبی پررنگ متغیر خواهد بود.

پکیج استحصال فلزات گرانبها

پکیج استحصال فلزات گرانبها

با توجه به افزایش در خواست برای آموزش استحصال فلزات گرانبها ما برآن شدیم تا برای آن دسته از عزیزانی که محروم از آموزش‌های حضوری ما مانده‌اند پکیج استحصال طلا را آماده کنیم .این پکیج شامل جزوه کامل و فیلم تئوری و عملی است که با پشتیبانی از طریق تماس تلفنی و یا تصویر ما شما را تنها نخواهیم گذاشت ،در ضمن کاراموزهای ما جزو کاربران ویژه وبسایت ما خواهند بود که مطالب ویژه برای آن‌ها قابل مشاهده خواهد بود.برای ثبت با شماره تلفن 09147479618 تماس بگیرید.

کوارتز

کوارتز

بیشتر اکتشاف کننده‌ها ، وقتی در جست‌و جوی ذخایر طلا در سنگ هستند، به کوارتز هایی که حاوی ذرات طلا هستند فکر می‌کنند. در حالی که رسوبات طلا علاوه برسنگ کوارتز ، مطمئناً در رگه‌هایی از کوارتز که از بین انواع سنگ‌ها عبور کرده است وجود دارد.طلا در رگه‌های کوارتز به صورت ذرات ریز در پراکنده شده است که باعث پر شدن ترک و شکاف‌های درون کوارتز از طلا می‌شود.طلا می تواند ذره های کوچکی باشد که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد یا به صورت درشت‌دانه،لکه‌های رنگ ویا به صورت کریستال ها به راحتی در حفره های کوارتز دیده می شوند.طلا در کوارتز می تواند منظره زیبایی باشد،گاهی اوقات تشخیص طلا بسیار آسان است ، اما همیشه اینطور نیست،مواد معدنی سولفیدی مختلف مانند پیریت و کالکوپیریت (پیریت غنی از مس) می تواند فریب دهنده باشد

استخراج طلا از سنگ طلا با روش تیزاب سلطانی

استخراج طلا از سنگ طلا با روش تیزاب سلطانی

سنگ های میزبان طلا را می‌توان با تیزاب سلطانی استخراج کرد اما باید در نظر گرفت که سنگ میزبان طلا میزبان بسیاری از فلزات پایه نیز هستند، که مزاحم روش تیزاب سلطانی هستند. بعد از پودر کردن سنگ و قبل از وارد کردن پودر سنگ در تیزاب سلطانی باید فلزات پایه و عناصر مزاحم مانند آهک.. را با یکی از اسیدهای سولفوریک،نیتریک و یا هیدروکلریک شستشو داد، البته شما باید آگاهی و علم کافی به عنصر داشته باشید تا بداید که از کدام اسید و یا از کدام و در مواقعی حتی سه اسید برای شستشوی فلزات پایه استفاده کنید.

سخنی با کاربران
مطالب تخصصی در قالب پکیج آموزش آنلاین و حضوری به کاراموزها و علاقه مندان ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...