naser.rezvani.70@gmail.com
09147479618
تماس با ما

بایگانی نوشته‌ها


استخراج طلا از پایه‌رم به روش هیدروژن پراکسید

استخراج طلا از پایه‌رم به روش هیدروژن پراکسید

یکی از روش های استخراج طلا از پایه های رم ، استفاده از  هیدروژن پراکسید  به جای اسید نیتریک است است. در این روش پایه های رم را وارد اسید هیدروکلریک کرده و تحت دما بگذارید. اسید هیدروکلریک خود به تنهایی قابلیت حل کردن مس و سایر فلزات پایه را نداشته و در نهایت قابلیت جدا کردن روکش های طلایی از سطح پایه های رم را ندارد به همین دلیل با استفاده از  خاصیت اکسیداسیون آب اکسیژنه، باعث  انحلال فلزات پایه، پایه رم شده و در نهایت  روکش های طلای موجود پایه رم از  پایه جدا شده و در اسید معلق می ماند.

واکنش پذیری عناصر

واکنش پذیری عناصر

از داده های ارائه شده توسط سری واکنش می توان برای پیش بینی اینکه فلز می تواند در یک واکنش جابجایی واحد ، دیگری را جابجا کند ، استفاده کرد.  همچنین می توان از آن برای بدست آوردن اطلاعاتی در مورد واکنش فلزات در برابر آب و اسیدها استفاده کرد. نمودار سری واکنش پذیری فلزات معمولی در زیر ارائه شده است.فلزات تمایل دارند الکترونها را به راحتی از دست داده و کاتیون تشکیل دهند. اکثر آنها با اکسیژن اتمسفر واکنش داده و اکسیدهای فلزی را تشکیل می دهند. با این حال ، فلزات مختلف واکنش های متفاوتی نسبت به اکسیژن دارند (فلزات غیرفعال مانند طلا و پلاتین هنگام قرار گرفتن در معرض هوا به راحتی اکسید تشکیل نمی دهند). در عمل سمنتاسیون  فلزات گروه بالاتر باعث سمانته شدن فلزات پایین‌تر خود می‌شود. بر فرض مثال پودر روی تمامی فلزات زیر خود از کرومیوم گرفته تا پلاتین را رسوب می‌دهد.  و از بالا به پایین واکنش پذیری فزات کم‌تر می‌شود و برای ذکر مثال آلومینیوم سریع‌تر از روی عمل سمنتاسیون را انجام می‌دهد.

اکسیداسیون سولفور

اکسیداسیون سولفور

وجود سولفور در سنگ‌هایی معدنی یکی از مشکلات در فراوری فلزات گرانبها در روش هیدرومتالوژی است. بنابراین حذف سولفور در فرایند هیدرومتالوژی استخراج از مسایلی است که طی مقالات علمی معتبر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است . در این قسمت زیر به دو روش اکسیداسیون سولفورها پرداخته شده که از نتایج مقالات مطالعه شده طی تحقیق تیم وبسایت ما است.

سخنی با کاربران
مطالب تخصصی در قالب پکیج آموزش آنلاین و حضوری به کاراموزها و علاقه مندان ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...