یکی از روش های دیگر استخراج طلا از پایه های رم ، استفاده از  هیدروژن پراکسید  به جای اسید نیتریک است است.  در این روش پایه های رم را وارد اسید هیدروکلریک کرده و تحت دما بگذارید. اسید هیدروکلریک خود به تنهایی قابلیت حل کردن مس و سایر فلزات پایه را نداشته و در نهایت قابلیت جدا کردن روکش های طلایی از سطح پایه های رم را ندارد به همین دلیل با استفاده از  خاصیت اکسیداسیون آب اکسیژنه، باعث  انحلال فلزات پایه، پایه رم شده و در نهایت   روکش های طلای موجود پایه رم از  پایه جدا شده و در اسید معلق می ماند.

 توجه داشته باشید که از حداقل دما استفاده کنید چرا که اگر دما زیاد باشد پلاستیک های پایه ذوب شده و به همدیگر می چسبد و این کار را برای شما بسیار سخت می‌کند. و در خصوص اینکه چه مدت زمان پایه های رم در اسید هیدروکلریک بماند  و یا اینکه چه مقدار آّب اکسیژنه باید اضافه شود این چیزی است که شما با مشاهدات خود به این نتیجه خواهید رسید.  هدف شما در این مرحله جدا کردن روکش های طلا از پایه های رم است، بهتر است برای خود یک برنامه ریزی کرده و بر اساس مشاهدات خودتون مرحله را تا جایی که، طلا کامل از سطح پایه جدا شود ادامه دهید.

 برای مثال،  پایه‌های رم  قرار داده شده در بشر  تا جایی اسید هیدروکلریک اضافه شود که پایه ها کاملا در زیر اسید بماند ،بعد از یک ساعت با دمای ملایم حداکثر ۴۰ درجه، شما هر بیست دقیقه یک بیستم مقدار اسید هیدروکلریک آب اکسیژنه به محلول اضافه کنید.( در صورت وجود پمپ آکواریوم میتوانید بدون دما طی یک روز به اسید هیدروکلریک هوادهی کنید) اگر محلول اسید شما به رنگ سبز تیره درآید در این صورت باید مقداری اسیده تازه به محلول اضافه شود. 


برای اینکه مطمئن شوید روکش های طلایی به طور کامل از سطح برد جدا شده است می توانید با پوشیدن دستکش پلاستیکی تعدادی از پایه های رم را برداشته و با دست به روی روکش فشار وارد کنید (در اصطلاح سابیده شود) در صورتیکه با کمترین فشار روکش های طلایی از سطح پایه جدا شد این مرحله به اتمام رسیده است. پس می‌توانید اسید را فیلتر کرده و روکش هایی که بر روی اسید غوطه ور هست را در فیلتر گیر بیاندازید،با استفاده از آب پاش و کمی فشار انگشتان طلاهایی که بر روی پایه‌رم باقی مانده را جدا کرده و در فیلتر جمع آوری کنید. دوستان این مطالب در صورت پشتیبانی ما و اراِئه جزییات بیشتر و کنترل حضوری و یا آنلاین با موفقیت 100درصد همراه خواهد بود و در غیر اینصورت جز خسارت مالی و جانی چیزی در پی نخواهد داشت.


  

با ما در ارتباط باشید.