استخراج طلا از سنگ معدنی به آن آسانی که که در بعضی وبسایتها اشاره می‌شود نیست و مستلزم تجربه و شناخت کافی بر ساختمان سنگ است. یکی از موارد مهم در زمینه استحصال فلزات گرانبها از سنگ معدنی تشخیص صحیح فاز اسیدی و یا قلیای نمونه مورد نظر است . 

تشخیص اسیدی و یا قلیایی بودن سنگ

مساله ما در این قسمت با یک تست ساده به جواب میرسد. اضافه کردن کمی اسید نیتریک به سنگ پودر شده و مشاهده واکنش این ترکیب است . با توجه به این نکته که اسید و باز در فاز مخالف هستند در صورتی ترکیب با هم واکنش شدیدی باهم میدهند و در صورت قلیایی بودن سنگ در ترکیب با اسید کف صابونی مشاهده میشود که بسته به شدت قلیایی بودن سنگ مقدار کف کم و یا زیاد است. در صورتی که هیچ واکنشی مشاهده نشود سنگ در فاز مناسب اسیدی است  پس نیازی به کاغذ پی اچ سنج نیست. در فیلم زیر نمونه سنگ به شدت اهکی را مشاهده میکنید.نحوه استخراج طلا از این سنگها

با توجه به این‌که طلای سنگهای محدوده مخصوصا نواحی آذزبایجان واکنش متفاوتی در ترکیب با اسیدهای رایج برای حذف قلیاییت از خود نشان میدهد و افراد ناشی و بدون تجربه در این اقدام باعث از دست رفتن مقدار قابل توجهی طلا و پالادیوم میشوند . ما این قسمت را به صورت انلاین به کاراموزا براساس نوع سنگ توضیح میدهیم که در اینجا نمیتوان اراِِئه داد.

سخنی با شما 

دوستان طلا فلز گرانبهایی هست که کاراموزاهای ما با آموزش ما قادر به استخراج تمامی فلزات گرانبها با بالاترین بازده است . ما علمی و براساس تجربه که رو سنگ معدنی داریم شما را راهنمایی میکنیم. تعدادی از افراد صرفا با پر کردن محتوای وبسایتشان بدون داشتن هیچ تجربه ای و صرف در دست داشتن پلت فرم اینترنتی ،راهنمایی هایی رو میکنن که باعث کاهش راندمان بیشتر از 40 درصدی شما میشود. کسانی شروع به اموزش کرده اند که محدوده استانی شان فاقد هرگونه رگه طلا هست. ما با داشتن دوکارگاه در شهر تبریز و اردبیل و نمایندگی در زنجان هم در فراوری و هم در آموزش پذیرای شما دوستان هستیم.