naser.rezvani.70@gmail.com
09147479618
تماس با ما

بایگانی نوشته‌ها


سنگ پیریت

سنگ پیریت

سنگ را در سایه (نه در زیر نور خورشید) بررسی کنید. طلای واقعی در زیر سایه هم درخشندگی و رنگ زرد خاص خود را دارد اما طلای ابلهان(پیریت و میکا) در سایه کدرتر می شوند و جلای زیبایی ندارند.
سعی کنید تکه ای از آن را با چاقو ببرید. طلای واقعی کاملا نرم و قابل انعطاف است و حالت چکش خوری دارد. و می توان با چاقو آن را برید. طلای ابلهان هنگام بریدن خرد و یا پوسته پوسته می شود.
روش دیگر با ناخن است. اگر ناخنتان به مقدار کمی هم بلند باشد با فشار دادن کمی به داخل طلا فرو می رود ولی پیریت پوسته پوسته(ورقه ورقه) می شود.
بررسی دیگر با ذره بین است. اگر با ذره بین نگاه کنید و ساختاری لایه ای مشاهده کردید پس به احتمال زیاد طلای واقعی نیست.
اگر سنگ حاوی پیریت را زیر مشعل حرارتی قرار بدهید بوی گوگرد فضا را پر می‌کند.
طلای واقعی بیشتر حالتی گردی دارد تا ساختاری پوسته مانند.
با یک قطره اسید بر روی قسمتی از سنگ که بنظر می رسد طلا باشد بریزید اگر طلا باشد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ولی اگر بر روی پیریت ریخته شود شروع جوشیدن می کند.

پرعیارسازی مواد معدنی با فلوتاسیون

پرعیارسازی مواد معدنی با فلوتاسیون

فلوتاسيون بدون ترديد مهم ترين و همه جانبه ترين روش جدايش كاني هـا اسـت و اسـتفاده از آن در زمينـه هـاي جديد و براي فرآوري مواد بيشتر در حال گسترش است. با ورود فلوتاسيون در سال 1906 ،فرآوري كانـه هـاي عيـار پايين و مختلط (داراي چند كاني باارزش) كه قـبلاً غيـر اقتصـادي بـود، عملـي شـد. در اوايـل كـار باطلـه خيلـي از كارخانه هاي كانه آرايي، داراي عيار بالاتري نسبت به خوراك كارخانه هاي فلوتاسيون مدرن بود. اگرچه اين روش در ابتدا براي فرآوري سولفيدهاي مس، سرب و روي ابداع شد، ولي امروزه كاربرد آن گسترش يافته و اكسيدها از جملـه هماتيت، كاسيتريت و كاني هاي اكسيدي مانند مالاكيت و كانه هاي غير فلزي مانند فلورين، فسفات ها و زغال را نيز شامل مي شود. امروزه فلوتاسيون براي گرفتن چربي از پساب كارخانه هاي توليد لبنيات و مركب گيري از كاغذ بكار گرفته مي شود.

استحصال پالادیوم

استحصال پالادیوم

با توجه به با ارزش بودن قیمت پالادیوم و اینکه فلز  در کارگاه های خاکشویی به دلیل عدم آگاهی دور ریز میشود خالی از لطف نیست که استخراج این فلز را آموزش ببینید.برای رسوب پالادیوم محلول در اسید نیتریک که در مرحله دوم حذف فلزات پایه در اسید نیتریک حل شده است از دی متیل گلی اکسیم، پودری سفید رنگ نامحلول در اب  می باشد استفاده می‌شود. افزودن دی متیل گلی اکسیم به محلول باعث رسوب کردن انتخابی پالادیوم به شکل رسوب زرد رنگ می شود. از آنجایی که دی متیل گلی اکسیم، نیکل را نیز به همراه پالادیوم از محلول رسوب می دهد، محلول باید اسیدی باشد تا نیکل رسوب نکند.

سخنی با کاربران
مطالب تخصصی در قالب پکیج آموزش آنلاین و حضوری به کاراموزها و علاقه مندان ارائه می‌شود.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...